KazaloKazalo  CalendarCalendar  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
November 2018
PonTorSreČetPetSobNed
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
CalendarCalendar
Top posters
the boss (177)

melanie l. bauer (142)

caleb z. rainwater (141)

anamarie l. scott (130)

erich l. bauer (86)

tiana d. ayers (33)

joseph m. dixon (28)

lillian c. ayers (7)

dorothé s. rainwater (7)

destiny a. greyson (5)

Statistics
Imamo že 16 prijavljenih uporabnikov
Dobrodošlica! Novopridruženi/-a uporabnik/-ca je leo a. dixon

Uporabniki so skupaj objavili že 956 prispevkov in 195 subjects

Share | 

Pomol

Go down 
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
the boss
administrator
administrator

Število prispevkov : 177

ObjavljaNaslov sporočila: Pomol   Čet Feb 27, 2014 7:10 am

Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://skinnylove.forumsl.net
melanie l. bauer
female
female

Število prispevkov : 142

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 7:08 am

for; grace

[pridem in se vsedem na rob pomola ter namakam noge v vodo.]

waiting for superman to pick her up
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
anamarie l. scott
female
female

Število prispevkov : 130
Kraj : los angeles

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 7:36 am

[pridem na pomol in gledam nek list papirja]
    [ne opazim melanie, grem mimo nje čisto na konec pomola]
    [odložim list papirja na tla in nanj postavim kamen ter gledam v morje]
    okay, let's do this. [zbrano gledam v morje in se pripravljam na skok]

HE OFFERED HER THE WORLD,
SHE SAID SHE HAD HER OWN.
Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 7:45 am

[opazim dekle in mislim da ima namen narediti samomor.] oh gosh, don't...
    [začnem hitro teči proti njej.] don't do this! [kričim.]
    [pritečem do nje in sopiham.]
    [jo primem za roko in jo pogledam v oči.] no one or nothing is worth of your life...[jo začnem prepričevati.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 8:05 am

[zaslišim neko vpitje in se hitro obrnem proti ženski]
    [se zasmejem ko slišim kaj govori in jo primem za ramena] for the love of god, woman. i won't kill myself. it's just... i don't know how to explain it. i have a list, of all the things i have to do before i die. [mi postanem mal neprijetno in utihnem]
    [iz tal poberem list in jo pogledam] aren't you erich bauer's wife?

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 8:09 am

oh. [se primem za glavo, ter še vedno sopiham.] well this is... [zmajem z glavo potem pa se začnem smejati.]...embarrassing.
    [se primem za prstni koš ter poskusim umiriti dihanje.] it's great idea tho. having a 'before i die' list. even tho i'm sure you have all the time in the world to do all of this things twice. [se ji nasmehnem.]
    [privzdignem obrvi in nejevolno pogledam okoli.] yap, that's me. one and only. [jo pogledam.] well, i hope one and only. [se zasmejim.]
    and you are...?

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 8:46 am

[pogledam v tla in zamrmram sama pri sebi] do them twice, yeah right...
    [mi je rahlo neprijetno, a jo vseeno pogledam] oh, me? i'm nobody. but, yeah i have a name...
    [ji zmedeno podam roko in se nasmehnem] i'm grace. grace thompson.

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 8:55 am

[jo slišim da zamrmra.] is something wrong? [ji zaskrbljeno pobožam po roki.]
    you're not nobody. everybody is somebody. [se mal zamislim.] ha, see, i'm even getting poetic around you. you must be somebody special. [se nasmehnem.]
    [se rokujeva.] nice to meet you grace thompson. [se nasmehnem potem pa jo na debelo pogledam.] no really nice to meet you. i've been dying to meet someone to talk to since i'm alone all the days. [zmajem z glavo in zavzdihnem.] erich just has to work so much.. [nelagodno pogledam okoli.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 9:41 am

[se zasmejem in zamahnem z roko] no, nothing is wrong. i'm just dying, but aren't we all? i'm totally fine, thank you. [se ji iskreno nasmehnem, zložim list, ki ga imam v roki in ga zatlačim v žep jakne]
    oh, i didn't mean i'm nobody, i wanted to say i'm nobody famous. you are really nice, fuck. [mi je malo nerodno in pogledam stran]
    well i'm not really a person to talk to, when you have relationship problems. i... don't know how to listen and give advices, sorry. [se zlažem, si popravim lase & pogledam svoje čevlje]

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 9:53 am

[jo presenečeno pogledam.] i'm not sure if i understand that.. you're not dying, righ? like, limit-timing dying?
    [se zasmejim.] if i'm your idea of famous, than you really live in wrong world. beyonce is famous. or barack obama. people who did something for their name. i'm just spoiled bitch who's gets a lot of intention for never doing anything but marring rich guy. [zavzdihnem.] and, honey, i'm not even nice. i curse a lot. [se nasmehnem.]
    ah, i won't give you a hard time with this. just.. talking with someone, ya know. about unimportant, lame things. like weather.
    [skomignem z rameni.] no one never talks with me about weather. [jo žalostno pogledam.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 10:03 am

[se ugriznem v ustnico in nevem kaj naj rečem] okay, i'm not gonna lie, because i hate lies. yes, i'm dying, but no, i don't want your pitty. please treat me as you would any other.
    [se zasmejem in si popravim lase za uho] well to be honest, i don't really watch televison, and i don't know who is in right now, and who is out. but i read a lot of things about you and your.. khm husband in newspapers. so, you're kinda famous to me...
    [se nasmehnem in rahlo zavijem z očmi] everybody curse! you really are nicer than i've imagined!
    oh, okay, let's talk about weather than... it's nice isn't it? kinda windy, but still warm... [se zasmejem]

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 10:15 am

[jo šokirano pogledam potem pa samo vzamem njen 'before i die' list.] there're few things i could help you with..
    i bet you read all the good things. [jo prvo resno pogledam potem pa se zasmejim.] like that is possible. those paparazzi whores just can't see a good thing in human..
    than you have must imagined me as an complete whore.
    [se nasmehnem.]
    [pogledam v nebo.] yes, it's really nice. i can feel that the rain is coming soon in few days, but i bet it won't stop the fever. [jo pogledam in se zasmejim.] thanks. you're the one who should be called nice, not me. [se nasmehnem.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Pet Feb 28, 2014 10:24 pm

[odkimam in se nasmehnem] no, i have to do this thing myself. i know it's weird, but it's the only real thing i have, and i really need it to be only mine.
    [se zasmejem in se usedem na tla, da mi noge bingljajo iz pomola] i'm not nice, i'm so selfish. i know it's not right, but sometimes it doesn't feel like it's wrong. so... i'm selfish all the time.
    well, you can't have a rainbow without a little rain... [se malo zasmejem in pogledam v nebo]

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 12:17 am

it's not weird at all. it's impressing. most of people in your position wouldn't be that strong. i respect you so much. [prikimam.]
    [se vsedem poleg nje.] i'm not sure i understand what're you talking about now? what's not right but it feels like it? [jo pogledam.] well, anyway, if it feels like it's right, than surely is it. [se mal nasmehnem potem pa pogledam naokoli.]
    true that. [se nasmehnem in tudi jaz pogledam v nebo.]
    may i ask you something? [jo pogledam.] you don't have to answer if it's too personal. but, what are you dying from?

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 12:32 am

it's actually not that hard. i just don't hold on to anything. for example, i left london, and left behind my family and friends. and i have no boyfriends, no friends. no one to say goodbye to. and that's great. the fact that you know no one will be sad, when you're gone. [se nasmehnem in pogledam v nebo] i meant being selfish it's not right. i hate when people are selfish. but i kinda have to be. [se zasmejem in ji pomežiknem]
    [se odkašljam in pogledam okrog] [sem nekaj časa zelo tiho in jo potem pogledam] leukemia. it's not that bad. it would be worst if i'd spend all my days in hospital.

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 12:40 am

that's not true. i bet they're plenty of people who'll be sad that you're leaving. including me, and i know you for like ten minutes. you're too young and nice to go. [zmajem z glavo.] is there really nothing you can do about? like, bone marrow transplantation or something?[jo pogledam.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 12:47 am

[se nasmehnem] well yeah. i'm sure people will miss me, but i try to think the won't. it really is easier. and please, stop with the pitty.
    [zavzihnem] i'm sorry, i'm such a pain in the ass, but can we talk about anything else? my 'treatment' is between me and my doctor. [se vgriznem v ustnico, ker se zavem kako tečna sem do melanie]

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 12:55 am

[se zdrznem.] i'm sorry about pitty. i just really feel bad for you.
    oh.
    [me mal preseneti, ko to reče.] of course. i'm sorry i'm so annoying. i understand. [prikimam potem pa pogledam okoli.] so, you said you left your family back in london. tell me about them. [jo pogledam.] if it's not to personal? [zmajem z glavo in se mal nasmehnem.] sorry, i just never met someone who's that ill before. i don't really know how to react or what to not say that it won't be awkward.

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 1:30 am

okay, i know it might be hard, but could you just forgot that i'm sick. i am really stupid, i don't know why i told you. [se primem za glavo in zavzdihnem]
    my family? well they're lovely. my father and mother were always so kind and really great parents. and i also have twin sister. what about your family? [se spomnim, da bo govorila o erichu, a se vseeno nasmehnem] yeah, your family..?

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 1:40 am

no, it's okay, don't regret it. i promise you, i'll pretend that i forget that you're sick. [mal zmajem z glavo in se nasmehnem.]
    so they must really miss you. [prikimam.] i have dad and younger sister, who both i really love. mom died when i was eighteen. strong woman she was. and there's erich, who you already know about. [zazvdihnem.]
    you know, maybe we should go out for a dinner tonight.
    [se nasmehnem.] you seem interesting and i'd really like to know you better. [jo pogledam.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 1:47 am

we can go out yes... and i have to tell you something. remember when i told you, that i'm not really good listener? well that was a lie. i just... didn't want you to talk about your perfect little life, when i have no future. but... [jo pogledam in se nasmehnem] well, i could use a friend. and you really do seem nice, so... you can tell me anything. [se malo ugriznem v ustnico in se nasmehnem]

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 1:53 am

[se mal zasmejim.] honey, my life is far away from perfect. [zmajem z glavo.] sometimes i even think people like you have better future than me. [pogledam v tla potem pa spet njo in se poskušam mal nasmehnit.] but thank you. and the same goes for you. you can tell me everything, really. it's not like i have more important things to do in my life than to deal with other people's problems. and i'm not even being sarcastic. [se nasmehnem.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 1:58 am

[se nasmehnem in si popravim lase] well, that's great, i guess. it's been a long time since i had real friend. [se mal zamislim in pogledam okrog] so when and where are we going tonight?

Nazaj na vrh Go down
melanie l. bauer
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 2:03 am

well you can pick between chic restaurant or not-so-chic night club when we can get really waisted and do other not-so-chic stuffs. [se nasmehnem.] but first... [se vstanem in pogledam v morje.] you'll do what you wanted to do in first place when you came here. don't let the spoiled woman ruin your mission. [jo pogledam in se nasmehnem.]

Nazaj na vrh Go down
anamarie l. scott
female
female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   Sob Mar 01, 2014 2:10 am

[se nasmehnem in malo razmišljam] okay, i'll choose night club. i haven't had a glass of vodka for so long..
    [pogledam v morje in ponovno odložim list papirja na tla] [na list postavim kamen, da ga veter ne odpihne in se nasmehnem] it's silly actually, and nothing big. i just always wanted to jump off the pier with my clothes and my shoes on. [se zasmejem]

Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomol   

Nazaj na vrh Go down

Pomol
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next